Zarządzanie wiekiem z DMK

By in
1137
Zarządzanie wiekiem z DMK

Zmiany skóry związane z wiekiem są nieuniknione. Jest to nieodwracalny proces charakteryzujący się procesami inwolucyjnymi, zmniejszeniem rezerw komórkowych w tkankach i ograniczeniem fizjologicznych funkcji komórek. Na twarzy proces ten przejawia się w postaci pogłębiających się zmarszczek, zwiotczenia i opadania owalu twarzy oraz zwiotczałej skóry górnej powieki.

Przyczyny przedwczesnego starzenia się skóry

Do głównych czynników warunkujących przedwczesne starzenie się skóry należą czynniki: egzogenne (wywołane przez bodźce zewnętrzne) i endogenne (wywołane przez bodźce wewnętrzne).

Do czynników egzogennych zalicza się niezdrowe nawyki (palenie papierosów, spożywanie alkoholu i narkotyków), brak aktywności fizycznej bądź mała aktywność fizyczna, promieniowanie ultrafioletowe (nadmierne opalanie się na słońcu lub w solarium), oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry.

Endogenne (wrodzone) z kolei są uwarunkowane tym, co dzieje się wewnątrz ludzkiego organizmu i są związane z regulacją hormonalną (okres menopauzy), złą dietą, nadmiernym stresem, bezsennością i niedoborem witamin.

W konsekwencji zmiany skóry związane z wiekiem stają się widoczne dla otoczenia, są trudniejsze do ukrycia i mogą prowadzić do wielu frustracji. Jednak przy systematycznym przestrzeganiu higieny stylu życia i regularnej pielęgnacji skóry można spowolnić ten proces.

Profesjonalne zabiegi DMK i ich mechanizmy oddziaływania na skórę ze zmianami związanymi z wiekiem

Gdy mamy do czynienia z procesem starzenia się, musimy zrozumieć, że skóra składa się z trzech ważnych warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. I tylko kompleksowa terapia pozwala na jakościowe zarządzanie tym czy innym rodzajem starzenia się na wszystkich poziomach. Kurs profesjonalnych zabiegów terapii enzymatycznej DMK jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie przy zastosowaniu potrójnej maski. Jak to działa?

Poprzez etapowe nakładanie Enzyme Masque #1, #2, #3 specjalną techniką «bandingu» lub «owijania» udaje się nie tylko ujędrnić skórę, ale także wzmocnić ją, przywracając jej optymalne funkcje. Mechanizm działania preparatów opiera się na odwróconej osmozie, która poprawia procesy metaboliczne, działa miostymulująco na mniej aktywne mięśnie oraz przywraca prawidłowe krążenie. Pacjent odczuwa mocny lifting i drenaż limfatyczny. Po kursie zabiegów skóra jakby odradza się: głębokie zmarszczki są wygładzone, poprawia się turgor skóry, a owal twarzy staje się bardziej wyrazisty.

Jeśli moi pacjenci wybierają się na ważne wydarzenia, zapraszam ich do gabinetu na ekspresowe zabiegi, po których zbierają wiele komplementów. Wśród głównych: maska «szybkiego piękna» na bazie peelingu termicznego Quick Peel, który pobudza krążenie obwodowe skóry i dotlenia ją; zabieg z zastosowaniem Cryo peelingu Cryo Pro-X i Soothing & Hydrating Occlusive Mask do mocnego tonizowania skóry, łagodnego usuwania zrogowaciałych komórek i głębokiego odżywienia. Soothing & Hydrating Occlusive Mask – na bazie wakroty azjatyckiej, która ma działanie regenerujące; argireliny, która wygładza drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, oraz adenozyny, która wspomaga produkcję kolagenu typu I, wpływając na turgor skóry.

Również dla uzyskania spektakularnego efektu, proponuję zabieg «pompy kolagenowej». Celem tego zabiegu jest maksymalne nasycenie skóry witaminą C, dzięki czemu uzyskuje się jędrność, blask, pobudzenie krążenia w skórze, co wzmacnia naczynia krwionośne i jest silnym przeciwutleniaczem zapobiegającym fotostarzeniu.

Zalecenia do pielęgnacji domowej

Skóra ze zmianami związanymi z wiekiem wymaga stałego wsparcia, nie tylko profesjonalnymi zabiegami, ale także odpowiednimi zaleceniami do pielęgnacji domowej. Na liście preparatów must-have, które zawsze znajdują się na półce u moich pacjentów jest Beta Gel – silny immunomodulator na bazie beta-glukanów. Preparat doskonale regeneruje skórę i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Często wybieranym preparatem jest – Revise A z retinolem i pochodnymi witaminy A. Preparat posiada silne właściwości przeciwutleniające, złuszczające, rozjaśniające skórę, poprawiające krążenie, nawilżające i głęboko odżywiające.

Do delikatnego oczyszczania zalecam Enbioment Cleanser, który zawiera enzym bakterii kwasu mlekowego. Skutecznie zmiękcza skórę, a zawarty w składzie ekstrakt z liści pokrzywy ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Kolejnym ważnym preparatem we wspieraniu zdrowia skóry dojrzałej jest mój ulubiony Aminodine Spray. Jego głównym zadaniem jest aktywacja kremów transdermalnych. Działa na odnowę komórek, pomagając hamować proces glikacji, a w dłuższej perspektywie działa wygładzająco na skórę.

Jako krem pod oczy zalecam Eye Web, który utrzymuje delikatną skórę wokół oczu nawilżoną przez długi czas i eliminuje cienie i obrzęki pod oczami przez 24 godziny. A królem preparatów – jest krem TransGenesis. Jeden preparat o wielu korzystnych funkcjach, który wzmacnia skórę, utrzymuje ph, jednocześnie wspierając syntezę kolagenu w skórze.

Zintegrowanie preparatów z filtrami SPF z ogólnym programem wspomagania zdrowia skóry dojrzałej

Ekspozycja niechronionej skóry na promieniowanie UV powoduje jej uszkodzenie i wywołuje szereg zmian o charakterze zwyrodnieniowym w komórkach, tkance włóknistej i naczyniach krwionośnych skóry. W konsekwencji możemy zdiagnozować przedwczesne starzenie się skóry z powstawaniem plam pigmentacyjnych.

Potwierdza się teza, że unikanie opalania i regularne stosowanie preparatów z wysokim filtrem SPF pomaga chronić skórę przed stresem oksydacyjnym i fotouszkodzeniami. Mój faworyt – to NutraScreen (SPF 30), który stabilizuje telomery, ma właściwości antyoksydacyjne, wzmacnia funkcje barierowe skóry, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, metabolizm komórkowy i regenerację komórek. Jeśli jednak pacjent musi nakładać makijaż zalecam stosowanie NutraScreen Color Balanced (SPF 30), który delikatnie kamufluje skórę, nie zatyka porów i delikatnie wygląda na twarzy.

Czy można zarządzać menopauzalnym starzeniem się?

Obniżony poziom estrogenów w wyniku menopauzy nasila starzenie się skóry. Brak stymulacji receptorów estrogenozależnych α i β w naskórku oraz obniżone stężenie estrogenów powoduje wzrost cytokin prozapalnych w komórkach naskórka, co wiąże się z zaburzeniem potencjału regeneracyjnego i zdolności gojenia. Nabłonek staje się cieńszy i bardziej podatny na działanie czynników zewnętrznych. Gdy spada poziom estrogenów, zmniejsza się prawidłowe stężenie kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie wody, co skutkuje swędzeniem, suchością i wrażliwością skóry. Niski poziom estrogenów powoduje również zmniejszenie syntezy podtrzymujących włókien kolagenowych i elastynowych, co skutkuje bardziej widocznymi zmarszczkami. W okresie menopauzy dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej i zwężenia naczyń krwionośnych, co skutkuje zmianą owalu twarzy i bladością skóry.

W przypadku zdiagnozowania menopauzalnego starzenia się zalecam moim pacjentom suplement DMK Efa+ z kompleksem polimineralnym i wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi Omega 3, 6, 7 i 9.

Preparat znakomicie wspiera skórę od wewnątrz: pomaga ją odżywić i ujędrnić oraz wykazuje wyraźne działanie antyoksydacyjne, zwalczając przedwczesne starzenie się. Substancje są w stanie zbudować na powierzchni naskórka warstwę ochronną, która równoważy utratę naturalnych lipidów, zapobiega szybkiej utracie nawilżenia i odbudowuje błony komórkowe.

Zarządzanie wiekiem jest możliwe i łatwe razem z DMK.

Gabinet: Justie Bro JUSTSKIN w Krakowie i w Warszawie.

Instagram: @justie_bro_justskin

54321
(0 votes. Average 0 of 5)