Umrzeć za czystą cerę

By in
944
Umrzeć za czystą cerę

Danne MONTAGUE-KING
Doktor Biochemii i Farmakologii, założyciel DMK (USA)

Czasami młodzi ludzie są gotowi dołożyć wszelkich starań, aby przywrócić estetyczny wygląd swojej skórze i nawiązać więzi społeczne z rówieśnikami. Nie zawsze takie środki są uzasadnione, a często mogą się stać zbyt kosztowne.

We wczesnych latach siedemdziesiątych szwajcarska korporacja farmaceutyczna opracowała produkt izotretynoinę, pochodną witaminy A, stosowaną w leczeniu trądziku, gdy zawiodą standardowe metody leczenia, w tym antybiotyki ogólnoustrojowe. We współczesnym świecie izotretynoina zyskała wiele nowych nazw: Roaccutane, Acnetil i Acnetrex.

Sam trądzik jest spowodowany nadmierną produkcją sebum – naturalnego oleju blokującego gruczoły łojowe skóry, a kapsułki Roaccutane zawierające izotretynoinę ograniczają produkcję naturalnego sebum. Zaprojektowany jako lek do chemioterapii, okazał się skuteczny w leczeniu trądziku, ale szybkie wyszukiwanie w Internecie ujawniło obawy dotyczące Roaccutane.

Terapia trwa od 12 do 36 tygodni. W razie wystąpienia nawrotu trądziku, kurs można powtórzyć. Innymi słowy, leczenie może trwać w nieskończoność, z małymi przerwami między kursami.

Izotretynoina działa poprzez receptory kwasu retinowego. Jednak często powoduje szereg skutków ubocznych, od wysuszenia skóry i błon śluzowych ust po zaburzenia zachowania i depresje. Niekorzystne skutki neurologiczne są zwykle związane z ośrodkowym układem nerwowym i mogą być tragiczne. W 2011 roku zaginął 24-letni chłopiec o imieniu Jesse Jones. Pięć dni później jego ciało znaleziono w jednym z zakątków Dorset. Podczas poszukiwań Jessego okazało się, że bez wiedzy rodziny cierpiał na ciężką depresję i uważał, że winę za to ponosi Roaccutane, który zażywał ostatnio.

Historia Jessego nie jest odosobnionym przypadkiem, ale to ona stała się punktem wyjścia do badań nad negatywnymi skutkami leków zawierających izotretynoinę i poszukiwania alternatywnych metod leczenia trądziku. Dzięki ojcu Jessego w listopadzie 2012 roku ukazał się film dokumentalny BBC o życiu młodych ludzi cierpiących z powodu trądziku.

Historia uroczego rudowłosego chłopaka Willa posłużyła doskonałym przykładem leczenia trądziku przy pomocy specjalisty, a nie leków. Nastolatek od 2 lat cierpiał na ciężką postać trądziku, która wpłynęła na jego relacje z rówieśnikami i życie codzienne.

“Trądzik wpłynął na moją naukę, w szkole nie miałam nawet odwagi, by podnieść rękę i zadać pytania, ponieważ wiedziałam, że ludzie będą się ze mnie śmiać. Miałem nadzieję, że jeśli będę milczał, pozostanę niezauważony. Byłem ekstrawertykiem uwięzionym w ciele introwertyka.” – mówi Will

Po pewnym czasie zdecydował się na wizytę u kosmetologa DMK, Susan Williams (Wielka Brytania). Schemat leczenia składał się z regularnych profesjonalnych zabiegów oraz pielęgnacji domowej, które należało realizować ściśle według harmonogramu, zgodnie z koncepcją DMK:

  • Usuń patologię
  • Odbuduj
  • Chroń wynik
  • Wspieraj otrzymany wynik.

Pierwsze pomyślne rezultaty można było zaobserwować po 4 zabiegach, a po 9 trudno było sobie wyobrazić, że Will miał w wywiadzie ciężki trądzik.

Historia Jessego i Willa to dwa zupełnie różne przykłady leczenia tej samej choroby, tylko cena, jaką zapłacił Jesse, była zbyt wysoka.

Doświadczenie Willa pozwoliło młodym ludziom dowiedzieć się, że istnieje rozwiązanie ich problemu z trądzikiem bez konieczności zażywania jakichkolwiek leków. Will powiedział, że chce zostać lekarzem i według Susan Williams nie będzie to dla niego trudne.

Możesz sprawdzić drogę Willa do czystej skóry na jego blogu http://dyingforclearskin.blogspot.com/

Komentarze i filmy z procedur Susan Williams https://www.youtube.com/watch?v=zZ_aSxzr2zw&ab_channel=DMKSkinCo

Film dokumentalny BBC https://www.youtube.com/watch?v=PgpYS33kMVc&feature=youtu.be&ab_channel=LEGIONNAIRERPG

54321
(1 vote. Average 5 of 5)