Banding mięśniowy w praktyce kosmetologa

By in
487
Banding mięśniowy w praktyce kosmetologa

W leczeniu patologii skóry, seria reakcji enzymatycznych w naturalny sposób utrzymuje skórę w jej najzdrowszym funkcjonowaniu.

Jak wiadomo nie ma jednego składnika, metody lub urządzenia w terapii anti-age, które mogłoby poradzić sobie z procesem starzenia. Wszystkie one działają w połączeniu. Jedną z metod korygowania zmian związanych z wiekiem, w tym korekcji owalu twarzy jest banding mięśniowy, czyli zabieg łączący stymulację elektryczną z działaniem preparatów kosmetycznych zawierających specjalne enzymy. Na czym polega istota tego zabiegu? 

 

Czym jest enzym?

Enzymy są naturalnymi katalizatorami biologicznymi. Ale faktem jest, że enzymy nie są białkami, tak jak żarówka nie jest elektrycznością. Enzymy kosmetyczne, wykorzystujące białka powstające w roślinach i innych komórkach organicznych, działają jak naturalne katalizatory i inicjują lub przyspieszają określone reakcje chemiczne.

Efekt terapii enzymatycznej nie zależy od tego, ile enzymów znajduje się w preparacie – liczy się stymulacja enzymów znajdujących się w skórze pacjenta.

Enzymy i zabiegi rewizji skóry

W skórze występuje wiele enzymów i koenzymów (witamin), które regulują jej prawidłowe funkcje. Na przykład enzym kolagenaza reguluje syntezę włókien kolagenowych. 

Ponieważ enzymy nie zmieniają wskaźnika pH tak jak kwasy, istnieje wiele enzymów, które mogą być stosowane miejscowo na skórę. Usuwają one nadmierne warstwy martwych komórek naskórka, często błędnie rozpoznawanych jako “sucha skóra”. To nie tylko redukuje zmarszczki, ale także uwalnia toksyny gazowe i inne zanieczyszczenia ze skóry. 

dmk poland enzymes

Enzymy do stosowania miejscowego

Zasadniczo enzymy dzieli się na kilka grup. Jedne rozpuszczają martwe białka, inne trawią skrobię i nadmiar glukozy. Jednocześnie niektóre z nich rozbijają stwardniałe oleje w przewodach gruczołów łojowych lub porach skóry.  Specjalny enzym – transferaza, może przenosić sygnały przez błony komórkowe. Proces ten nazywany jest “transkrypcją”.

W tym procesie łańcuch transportowy RNA jest syntetyzowany zgodnie z podstawowym kodem DNA. Następnie enzym polimerazy RNA wiąże się z jedną z cząsteczek DNA w podwójnej helisie. 

Naczynia włosowate pokazują się w postaci mapy drogowej, co dowodzi, że leczenie enzymatyczne zachodzi w głębokich warstwach skóry. Jest to prawdziwa terapia tlenowa w przeciwieństwie do stosowania “kremów tlenowych” lub rozpylania sprężonego tlenu na skórę.

Rodzaj stosowanych preparatów

Ponad 40 lat temu naukowcy odkryli, że najlepszą bazą do przechowywania obojętnych, ale wciąż żywych enzymów jest baza albuminowa. Jest to idealne medium do przechowywania żywych enzymów, które są aktywowane poprzez kontakt z medium wodnym, powietrzem i ciepłem ciała. Lizozym i amylaza mogą być dodawane do takich preparatów. W szczególności amylaza inicjuje hydrolizę wiązań glukozy wchodzących w skład tzw. kleju komórkowego, który pomaga w wiązaniu martwych komórek z warstwą podstawową żywych komórek.

Enzym trawiący skrobię – agrozyme również jest częścią skutecznego preparatu, a także grozime, rapidase i superclastase. Ironia polega na tym, że enzymy te są również wykorzystywane w usuwaniu toksyn i produktów metabolicznych. Są one szczególnie potrzebne przy leczeniu skóry z trądzikiem.

Lipaza jest kolejnym enzymem “przenoszącym” wiadomości, który działa z lipidami i tłuszczami w skórze.

Oprócz wyżej wymienionych enzymów można dodać następujące składniki:

  • kwas asparaginowy - roborant, wzmacnia tkanki;
  • lizyna jest aminokwasem, który poprawia jakość białka w tkankach. Jest to również jeden z trzech aminokwasów niezbędnych do produkcji kolagenu;
  • prolina i glicyna - dwa inne aminokwasy wykorzystywane w produkcji kolagenu (jeśli dostarczona jest energia z witaminy C). Glicyna jest również substancją przeciwświądową, która jest bardzo ważna w chorobach skóry typu egzema;
  • lecytyna, która jest bogata w kwas linolowy;
  • kompleks miedziowy chlorofilu, który przyspiesza gojenie i fitosyntezę każdego aktywnego ekstraktu roślinnego użytego w preparacie.

Inne enzymy wywołują “efekt plazmatyczny” w skórze, rozszerzając wszystkie obwodowe naczynia włosowate. Prowadzi to do poprawy poboru tlenu z organizmu, dostarczając niezbędną ilość tlenu do mitochondriów, które są potrzebne do produkcji wystarczającej ilości ATP, aby osiągnąć efekt anti-age. 

Mięśnie twarzy i enzymy

Ostatnio odkryłem, że pewne długości fal mikroprądów w formacie pico mogą dać mięśniom twarzy wstrząs, rodzaj stymulacji “przebudzeniowej”, która nastawia tkankę mięśniową na wyraźniejsze zwiększenie objętości dzięki specjalnym zabiegom enzymatycznym. W ten sposób powstał zabieg “Muscle Banding”.

Samowolne kurczenie się mięśni twarzy za pomocą specjalnych zabiegów enzymatycznych daje o wiele bardziej naturalny i długotrwały efekt, ponieważ mięśnie pokonują własny opór. Zjawisko to znane jest również jako ćwiczenia izometryczne. Im więcej zaangażowanych neuronów – tym większy wzrost siły mięśni. 

Poprzez aplikację specjalnych mieszanek enzymatycznych na górny mięsień trapezowy, nieco poniżej tylnej powierzchni ramion oraz grubej warstwy na mięsień szeroki szyi, można osiągnąć realne i trwałe ujędrnienie skóry. 

Banding mięśniowy jest zabiegiem dość niekomfortowym. Przez 45 minut pacjent jest poddawany pulsującym skurczom. Zaleca się lekkie uniesienie tylnej części szyi za pomocą okrągłej poduszki, aby uzyskać maksymalne pokrycie szyi i mięśnia szerokiego szyi, nie angażując jednocześnie skóry w okolicy tarczycy,  w przypadku występowania objawów hipo- lub hipertyreozy. Aby zminimalizować dyskomfort, można włączyć muzykę relaksacyjną, a także wykonać refleksoterapię, terapię cellulitu lub inne zabiegi łagodzące w tym samym czasie, co banding. Zazwyczaj jednak, gdy klient po zabiegu widzi rezultaty i “napiętą” tkankę, zapomina o całym dyskomforcie, jaki odczuwał.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)